Szczegły aktualności

09.11.2023 - Dziewczyny z Gross-Rosen


Naszą szkołę, a konkretnie prowadzone przez nią Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Świdnicy, odwiedziła pani Agnieszka Dobkiewicz.

Agnieszka Dobkiewicz jest dziennikarką i autorką, interesująca się historią Dolnego Śląska, śledzącą losy więźniów obozu Gross-Rosen. 
Wydarzenie rozpoczęła pani Kierownik Szkolenia Praktycznego Emilia Młynarczuk, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat lektury. Spotkanie poprowadził bibliotekarz i nauczyciel historii Łukasz Soboczyński oraz uczennice: przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Julia Sadowska i Nikola Ściańska z klasy 2t. Uczniowie oraz uczestnicy finału Szkolnego Konkursu "Kocham Cię Polsko" zapoznali się z książką "Dziewczyny z Gross-Rosen", chociaż wiele pytań do autorki dotyczyło także poprzedniej jej publikacji "Mała Norymberga" oraz zagadnień związanych z historią, literaturą a nawet światem współczesnym.W spotkaniu wziął udział również pan Andrzej Dobkiewicz, redaktor naczelny ŚPH - Świdnicki Portal Historyczny - skarbnicy wiedzy, ciekawostek i opowieści o Świdnicy, Powiecie Świdnickim i Dolnym Śląsku. 
Dziękujemy pani Agnieszce Dobkiewicz za piękne, wartościowe i bardzo potrzebne spotkanie. 
Słowa podziękowania należą się również pani kierownik Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, Dagmarze Mach-Kleckiej, za miłe przyjęcie i pomoc w organizacji wydarzenia.

Dodano: 08-12-23
Źródło: Ł.Soboczyński
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane