Szczegły aktualności

20.12.2022 - Gala z Tony Halikiem


Dokąd podróżował patron naszej szkoły? Jakie potrawy lubił?

W tegorocznej Gali uczestniczyli nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych. Gościem specjalnym była pani dyrektor Biura ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Świdnicy - Anna Borowska. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Aldona Liszka-Urbańska. Uczniowie pod kierunkiem pań polonistek, Agnieszki Paprzyckiej i Anety Sośnickiej zaprezentowali krótki program artystyczny, połączony z kolędami i piosenkami w wykonaniu Mai Laski.
Uczestnicy przedświątecznego spotkania mieli przyjemność przenieść się w najdalsze zakątki świata, poznać, zobaczyć a także spróbować smaków Ameryki, Afryki oraz Australii. Pod okiem pani Ewy Rudownik i Magdaleny Otto, klasy gastronomiczne przygotowały przeróżne smakołyki, wprowadzające nas w bożonarodzeniowy klimat: nachos z salsą meksykańską, mini tacos z guacamole, salatka meksykańska,tatar ze śledzia z pumperniklem,zupa mocy, paszteciki z kapusta i grzybami,empanady z salsą z mango,tamales z dipem miętowym, karkowka z chimichuri,sernik piernikowy,melsykanski pudding, kakao z cynamonem i chilli.
Obsługę zapewnili nasi uczniowie pod kierunkiem pań: Emilii Młynarczuk, Urszuli Żemojcin-Kowalskiej i Magdaleny Kołodziejczyk.

Dodano: 21-12-22
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane