Szczegły aktualności

23.11.2022 - Cóż to był za festiwal ...


Po trzech latach przerwy Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej wrócił w oskarowej odsłonie na scenę auli Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

Nasi uczniowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspólnie z nauczycielami energetyczne 4 godziny rozrywki w najlepszym wydaniu.
Festiwal poprowadzili Alicja Baranowska i Adam Cąber z klasy 4g4. Klasa 4g pod opieką pań Ewy Rudownik i Magdaleny Otto przygotowała i obsługiwała bufet. Za pomoc przy organizacji Festiwalu dziękujemy również Gracjanowi Niemcowi i Igorowi Stefańczykowi z klasy 4t4, Mateuszowi Święsowi, Wiktorowi Grabowskiemu i Sebastianowi Saj z klasy 4g4, Kindze Lorek, Weronice Olejnik, Arkadiuszowi Pankowi, Dawidowi Michnikowi, Wiktorii Sośniak z klasy 4h4. Podziękowania należą się też klasie 1g za przygotowanie ciast. Festiwal nie odbyłby się bez osób, które od wielu lat wkładają wiele wysiłku w jego organizację: Agnieszki Michalskiej, Bożeny Domagały, Katarzyny Jacobsen, Magdaleny Korony, Roberta Karwowskiego, Ewy Rudownik i Magdaleny Otto.
Jury w składzie: Grzegorz Stawarz - dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Natalia Widuto - wokalistka, Sebastian Sienkiewicz - przedstawiciel hotelu Fado, Łukasz Soboczyński – nauczyciel i bibliotekarz w ZSHT oraz uczennica hotelarki- Pola Józefowska, wysłuchało czternastu wykonawców i przyznało następujące nagrody:
1 miejsce – Zuzannie Pasikowskiej z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wyjątkowe wykonanie piosenki „I see red”;
2 miejsce – Wiktorowi Pindlowi z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za przepiękne wykonanie piosenki „Young and beautiful”;
3 miejsce – Zofii Kuczy z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy za równie piękne wykonanie piosenki „People help the people”;
oraz 3 wyróżnienia:
Mai Lasce z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy,
Marcie Nawrockiej z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy
oraz Darii Knapik z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.
Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu w Świdnicy za współpracę przy organizacji Festiwalu. Podziękowania kierują również do Urzędu Miasta Świdnicy, hotelu Red Baron, hotelu Fado, Multikina Świdnica, kawiarni Gałka oraz czekoladziarni Chocoffee. Wspaniali i zdolni uczestnicy, przemili goście, emanująca energią publiczność stworzyli niepowtarzalny przepis na klimatyczną imprezę.

Dodano: 28-11-22
Źródło: A.Michalska
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane