Szczegły aktualności

23-27.05.2022 - Śladami ludzi i miejsc


Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w polsko-niemieckim projekcie.

W dniach 23 - 27 maja grupa naszych uczniów: Natalia Chowaniec, Kinga Lorek, Przemek Jawny, Sandra Palej, Magda Razik z klasy III h4 oraz Wiktoria Barnak z klasy III t5 pod opieką pani Beaty Krzysztofik wzięła udział w międzynarodowym projekcie pod nazwą "Wspólnie śladami ludzi i miejsc, które nas łączą. Wymiana młodzieży powiatów partnerskich" Projekt był jednym z szeregu działań związanych z obchodami dwudziestego jubileuszu partnerstwa powiatu świdnickiego oraz powiatu Bergstrasse w Hesji. Nawiązywał do relacji polsko-niemieckich w kontekście europejskim, ich analizy i postrzegania przez młode pokolenie.
Program projektu był bardzo intensywny i ciekawy, młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach na temat polskich śladów w regionie Ren-Men, oraz szeroko pojętych relacji i współpracy polsko-niemieckiej, które odbyły się w Niemieckim Instytucie Spraw Polskich w Darmstadt oraz na zamku Hambach w Neustadt.
Wzięliśmy udział w oficjalnej uroczystości Jubileuszu XX-lecia partnerstwa powiatów z udziałem polskiego Konsula Jakuba Wawrzyniaka oraz wielu honorowych gości. Zwiedziliśmy Heppenheim, Darmstadt wraz z zabytkiem dziedzictwa kultury UNESCO Mathildenhoehe oraz zamki Starkenburg i Hambach.

Dodano: 07-06-22
Źródło: B. Krzysztofik
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane