Szczegóły aktualności

29.10.2019 - 3 miejsce w Gdańsku!Daria Pietruszewska i Kacper Mikosz zajęli 3 miejsce w konkursie Literacka Kuchnia.

Uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko- Turystycznych im. Tony Halika reprezentowali Świdnicę w VI Ogólnopolskim konkursie „Literacka kuchnia”, który odbył się 29 października w Gdańsku. W konkursie rywalizowali ze sobą uczniowie z 15 szkół z Polski, a zadaniem było przygotowanie zakąski i deseru inspirowanego twórczością klasyków i pisarzy współczesnych.

Uczestników oceniało jury degustacyjne kucharskie, cukiernicze, literackie, design. Uczniowie ZSHT zdobyli 3 miejsce w kategorii deser. Doceniła ich również dodatkowo Akademia Czekolady z Łodzi. Kacper i Daria wykonali makaroniki z kremem cytrynowym i malinowym na bazie ganache z białej i mlecznej czekolady. Inspiracją był utwór Sarah Addison Allen, Magiczny Ogród. Uczniów do konkursu przygotowały nauczycielki przedmiotów gastronomicznych: Ewa Rudownik i Emilia Młynarczuk oraz pani polonistka – Aneta Sośnicka.

Konkursowi zorganizowanemu przez ZSGH w Gdańsku honorowo patronowali: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Polskiej Akademii Gastronomicznej w Polsce Maciej Dobrzyniecki oraz Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich pan Krzysztof Szulborski.

Gratulujemy!!!

Dodano: 31-10-19
Źródło: E. Rudownik
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane