Szczegóły aktualności

05.11.2018 - Warsztaty dla gimnazjalistów i uczniów klas SP nr 6


Kolejny raz w naszej szkole gościliśmy uczniów z trzecich klas Gimnazjum nr 4 oraz ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, którzy pod opieką pana Marcina Kuca wzięli udział w warsztatach zawodoznawczych.

Młodzież w dwóch grupach brała udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli ZSHT. Pani Urszula Żemojcin-Kowalska prowadziła warsztaty pod hasłem „Regionalny produkt turystyczny” dla uczniów zainteresowanych zawodem technik obsługi turystycznej.

Drugie warsztaty prowadzone przez panią Izabelę Piętkę pod hasłem „Hotelarz to nie zawód, to misja” miały na celu przybliżyć uczniom zawód: technik hotelarstwa. W czasie warsztatów uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość położenia ciekawych obiektów w Świdnicy, poznać staropolskie przysłowia związane z gościnnością, klasyfikację obiektów hotelarskich, dowiedzieli się co to jest produkt turystyczny oraz jakimi cechami powinien odznaczać się hotelarz, a przede wszystkim co ukrywa się pod nazwami tych dwóch zawodów. Młodzież chętnie brała udział w zabawach i dzieliła się swoją wiedzą na temat hotelarstwa i turystyki.

Mamy nadzieję, że udział w warsztatach pomoże im podjąć ważną decyzję życiową i przynajmniej z niektórymi będziemy mogli spotkać się w naszej szkole już w przyszłym roku.

Dodano: 06-11-18
Źródło: I. Piętka, U. Żemojcin-Kowalska
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane