Szczegóły aktualności

12.12.2017 - Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej


12 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy odbył się jubileuszowy XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Festiwal, prowadzony przez Weronikę Hulecką i Sebastiana Sienkiewicza z kl. 4g, rozpoczęła para tancerzy Barbara Kowalska i Marcel Podgórski z kl. 2gt.


Do konkursu zgłoszono 25 utworów wykonanych przez 62 uczniów (ostatnią piosenkę zaśpiewał 27-osobowy chór z ZSBE, który zadedykował występ ofiarom terroryzmu z Manchesteru). Uczestnicy przyjechali z różnych szkół powiatu świdnickiego: ze Strzegomia, Świdnicy i Świebodzic, a wykonanie utworów było na wysokim poziomie. W czasie obrad jury wystąpił nasz specjalny gość – piosenkarka Natalia Widuto.Jury przyznało pierwszą nagrodę Klaudii Wysoczańskiej z I LO ze Świebodzic, drugie miejsce zajęła Barbara Rudnicka z ZSnr1 w Świdnicy, a trzecie Barbara Mikuła z I LO i Alicja Kubik z III LO ze Świdnicy. Przyznano również trzy wyróżnienia dla Ewy Malinowskiej z ZS i Nicole Sarny i Nicole Radosz z zespołem „LO Aded” z ZSO ze Strzegomia oraz Adama Chlebowskiego z I LO ze Świdnicy. Nagrody od posłów otrzymali: Aleksandra Kamińska z II LO Świdnica, Emilia Stempin z ZS Strzegom i Żaneta Dudka z III LO Świdnica. Chór „The Guardians” z Zespołu Szkół Budowlano - Elektrycznych ze Świdnicy otrzymał nagrodę publiczności.


Festiwal zorganizowały nauczycielki języka angielskiego w ZSHT: Agnieszka Michalska, Bożena Domagała i Katarzyna Błaszczyk, sprzętem opiekował się Robert Karwowski, a uczennicom w obsłudze gości pomagały Emilia Młynarczuk i Ewa Rudownik.Naszymi sponsorami w tym roku byli: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Świdnicy, Posłanki: Izabela Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska oraz Poseł Tomasz Siemoniak, a także Kamila Suchorzewska z Hotelu Fado, Remigiusz Maciejowski z Hotelu Red Baron, Bartosz Zacharski z Cinema 3D, Joanna Dolińska-Romanowicz z No Sugar Cafe, Oxford University Press, Pearson Polska.

Dodano: 14-12-17
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane