Aktualności

8.12.2010 - Zawody pływackie

Uczniowie ZSHT, Paulina Laska i Przemysław Bloch uczestniczyli w zawodach pływackich dla szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja miała miejsce na basenie przy ul. Równej.

6.12.2010 - Św. Mikołaj w hotelarce

Naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Śnieżnobrody rozdawał słodkości i podziwiał choinki, przygotowane przez uczniów. Najładniejszy wystrój bożonarodzeniowego drzewka przygotowały uczennice klasy 3a.

30.11-2.12.2010 - Festiwal Stołów Bożonarodzeniowych

Pogoda za oknami przypomina, że coraz bliżej do wigilijnego wieczoru. Świąteczny nastrój widać już także w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Kanonierskiej, gdzie uczniowie przygotowują stoły wigilijne.

26.11.2010 - Forum zawodoznawcze

Centrum Informacji Zawodowej w Wałbrzychu przy współpracy z Zespołem Szkół Nr 1 w Świdnicy zorganizowało  forum zawodoznawcze. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku".

24.11.2010 - IX Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

Po raz dziewiąty w Zespole Szkół Hotelarsko - Turystycznych odbył się Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Motywem przewodnim festiwalu była muzyka disco lat 80-tych.

13.11.2010 - Srebro dla Szkolnego Schroniska Młodzieżowego

Nasze Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ul. Kanonierskiej otrzymało Wyróżnienie Srebrne w 50. Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych.

10.11.2010 - Praktyki w Austrii

Naszą szkołę odwiedziły pracownice urzędu pracy z Bichofshofen. Podczas spotkania z p. dyr. Aldoną Liszką i starostą świdnickim Zygmuntem Worsą przedstawiły propozycję praktyk naszych uczniów w austriackich hotelach w regionie Salzburg.

10.11.2010 - 92 lata temu Polska odzyskała niepodległość

Społeczność Zespołu Szkół uczciła 90 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie z p. Michałem Mazurem i p. Łukaszem Soboczyńskim na tę okazję przygotowali przedstawienie ukazujące okres zaborów i radość z odzyskanej wolności.