Szczegły aktualności

24.11.2020 - Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS


W dniach 16 - 19 listopada 2020 roku przeprowadziliśmy w klasach pierwszych konkurs wiedzy dotyczący przeciwdziałania AIDS.

Jego organizatorem był Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy, współorganizatorem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, a fundatorem nagród Urząd Miasta Świdnicy. Nagrody w konkursie zdobyli: Natalia Wilk, Oskar Bielecki i Klaudia Łasz z It. Wyróżnienia zdobyli: Alicja Kisiel, Laura Markiewicz z Ig i Anna Reder z It. ​

Uczestnicy rozwiązywali test online zawierający 26 pytań. Laureaci udzielili prawidłowych odpowiedzi na 20-22. Gratulujemy.

Konkurs przygotowali pani pedagog Jolanta Janowiec-Lewandowska i pan Łukasz Soboczyński.

Tydzień wcześniej, każdy z uczestników konkursu uczestniczył w lekcji poświęconej problematyce HIV/AIDS. Na stronie internetowej Krajowego Centrum ds HIV/AIDS uczniowie obejrzeli film edukacyjny "AIDS - epidemia wciąż niepokonana" i zapoznali się z publikacją " HIV?AIDS? O co kaman? - broszura dla młodzieży". Z tych publikacji młodzież dowiedziała się, że problem AIDS nie należy do przeszłości. W Polsce każdego roku wykrywanych jest kilkaset zakażeń HIV, w większości są to osoby młode.

Dodano: 14-12-20
Źródło: J.Janowiec-Lewandowska
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane