Szczegóły aktualności

19.12.2018 - Bożonarodzeniowe Smaki Niepodległej


Podobnie jak wiele tegorocznych wydarzeń, również Gala Bożonarodzeniowa przygotowana została w duchu Niepodległej.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy ze Starostwem Powiatowym w Świdnicy, przygotowali dwudziestą już Galę Bożonarodzeniową. Tegoroczne przedświąteczne spotkanie samorządowców, przedstawicieli placówek oświatowych, medycznych, stowarzyszeń, kościołów, służb mundurowych i innych instytucji odbyło się w Park Hotelu przy ul. Pionierów.

Zebranych gości przywitała pani dyrektor ZSHT Aldona Liszka-Urbańska, a krótkie podsumowanie roku 2018 zaprezentował starosta świdnicki, pan Piotr Fedorowicz. Przygotowane potrawy pobłogosławił biskup Adam Bałabuch, przypominając istotę Świąt Bożego Narodzenia.

Wprowadzeniem do poczęstunku był występ artystyczny, przygotowany przez uczniów ZSHT pod okiem pani Agnieszki Paprzyckiej, Anety Sośnickiej i pana Michała Mazura. W role prowadzących wcielili się Igor Dąbrowski i Martyna Mika. Oglądając krótkie scenki, przeplatane utworami z okresu międzywojennego, goście przenieśli się w czasy Niepodległej.

W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości wszystkie potrawy przygotowane zostały w oparciu o przepisy z okresu międzywojennego. Goście mogli spróbować pyszności, wśród których znalazły się: kulebiaki, buraczki, schab ze śliwką, pieczone boczki, różne galaretki, ryby w orzechach, śledzie, pierogi z kaczką, rosół grzybowy z uszkami, bigos po staropolsku i różne słodkości. Specjały zostały przygotowane i podane przez uczniów ZSHT pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych: pani Joanny Dudy, Ewy Rudownik, Emilii Młynarczuk, Urszuli Żemojcin-Kowalskiej i Magdaleny Kołodziejczyk. W przygotowaniach brali również udział słuchacze kursów florystycznego i gastronomicznego przy ZSHT pod kierunkiem pani Ewy Rudownik i pana Sebastiana Krzywdy.

Podczas gali wręczone zostały nagrody dla trzech najlepiej przygotowanych aranżacji stołów bożonarodzeniowych. Pierwsze miejsce zajęły Gabriela Andrusiuk i Emilia Szkwyra, drugie Martyna Mika i Weronika Matusiak a trzecie Alicja Cygora, Kornelia Chlewicka i Klaudia Jaroszewicz.

Imprezę fotografowały uczennice Dominika Klecka i Justyna Szczygieł pod kierunkiem pana Łukasza Soboczyńskiego.

Dodano: 20-12-18
Źródło: Ł. Soboczyński
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane