Szczegóły aktualności

04.12.2018 - Śpiewająco w Hotelarce


Aula Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych zapełniła się uczestnikami i gośćmi XVI Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej.

Do konkursu zgłosiło się piętnastu wykonawców ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego. Dyrektor ZSHT, pani Aldona Liszka-Urbańska oraz poseł na Sejm RP, pani Agnieszka Kołacz-Leszczyńska życzyły uczestnikom jak najlepszych prezentacji i oficjalnie otworzyły Festiwal.

Wykonawcy prezentowali wysoki poziom, o czym przekonała się publiczność i członkowie jury, którzy mieli ogromny problem z wybraniem laureatów. Jury w składzie Estera Nowatkowska, Natalia Widuto, Joanna Dolińska-Romanowicz, Adriana Plewińska i Marta Korzystka, przyznało dwa pierwsze miejsca: Katarzynie Szulc z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy za wykonanie piosenki „Lovely” oraz Arturowi Pojaskowi z I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, który wykonał autorską piosenkę „The Stars” z własnym akompaniamentem. Drugie miejsce zajął Alan Tułacz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących ze Strzegomia za wykonanie piosenki „Shotgun”. Poziom festiwalu był nadzwyczaj wysoki i jurorzy do samego końca zawzięcie dyskutowali, komu przyznać miejsce na podium. Przyznano także dwa trzecie miejsca: Klaudii Wysoczańskiej z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach, która zaśpiewała piosenkę „Homesick”, oraz duetowi Jagodzie Kurzawie i Adamowi Chlebowskiemu za wykonanie piosenki „Beauty and the Beast”.

Festiwal od lat cieszy się powodzeniem i ma już swoją tradycję, dlatego organizatorzy serdecznie dziękują osobom, instytucjom i organizacjom, bez których festiwal po prostu nie mógłby się odbyć: staroście świdnickiemu Piotrowi Fedorowiczowi oraz Annie Borowskiej z Biura ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Świdnickiego, pani prezydent Beacie Moskal-Słaniewskiej, wydawnictwom: Oxford University Press oraz Pearson Polska, Kamili Suchorzewskiej z hotelu Fado, Remigiuszowi Maciejowskiemu z hotelu Red Baron, Agnieszce Kołacz-Leszczyńskiej, Tomaszowi Siemoniakowi, Izabeli Katarzynie Mrzygłockiej – posłom na Sejm RP, senatorowi Wiesławowi Kilianowi, Bartoszowi Zacharskiemu z Cinema 3D w Świdnicy, Natalii Widuto i Joannie Dolińskiej-Romanowicz z „No Sugar Cafe” oraz nauczycielom, którzy tak solidnie przygotowali swoich uczniów do konkursu.

W rolę prowadzących wcielili się uczniowie klasy 3h, Martyna Mika i Jakub Niewiadomski, stroną techniczną zajął się pan Robert Karwowski, a nad całością czuwały anglistki: Bożena Domagała i Agnieszka Michalska. Podziękowania należą się paniom Emilii Młynarczuk i Ewie Rudownik oraz klasie 2g, którzy doskonale przygotowali bufet i serwowali przepyszne przekąski.

Życzymy wszystkim uczestnikom spełniania się w muzyce i sukcesów wokalnych, a chętnych wykonawców zapraszamy w przyszłym roku.

Dodano: 07-12-18
Źródło: A. Michalska, B. Domagała
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane