Szczegóły aktualności

19.10.2018 - O Górach StołowychPo raz jedenasty w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Turystyczny.

W tegorocznej edycji konkursy pod hasłem Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym, uczniowie podejmowali tematykę specyfiki i atrakcji turystycznych w Gór Stołowych.

W pierwszej części konkursu uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozwiązywali test pisemny. Osoby z najlepszym wynikiem zakwalifikowały się do kolejnej tury.

W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie, uczniowie wzięli udział w spotkaniu ze świdnickim himalaistą - Piotrem Snopczyńskim. Gość specjalny konkursu opowiadał o próbie wejścia na K2, w której uczestniczył w ramach Narodowej zimowej wyprawy 2017/2018. W przerwie była również okazja na poczęstunek: pyszna sałatka gyros, tortille i słodkości, a wszystko to przygotowane przez uczniów klasy 1g pod kierunkiem pani Ewy Rudownik.

Nagrody i dyplomy, wręczane przez wicestarostę Zygmunta Worsę, panią dyrektor ZSHT Aldone Liszkę-Urbańską, panią kierownik SSM Ilonę Rutkowską i organizatora konkursu, pana Marcina Niemczyka, otrzymali:

W kategorii szkół podstawowych:
  1. Marta Kisielewicz, Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu
  2. Izabela Bator, Szkoła Podstawowa nr 8 w Świdnicy
  3. Paulina Pacuła, Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
  1. Zuzanna Kornaś, Zespół Szkół w Strzegomiu
Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Konkurs przygotowali: pan Marcin Niemczyk, pani Katarzyna Stefanienko i pan Łukasz Soboczyński.

Dodano: 22-10-18
Źródło: M. Niemczyk, Ł. Soboczyński
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane