Szczegóły aktualności

10.04.2018 - Kawa to pasjaKlasa 1H Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych ze Świdnicy, uczestniczyła w warsztatach baristycznych w MonteBianco by Delagio, zorganizowanych przez panią Magdalenę Kołodziejczyk.

Szkolenie przeprowadził menadżer restauracji, pan Marcin Sokoła, który opowiedział historię oraz drogę kawy od plantacji do filiżanki. W części praktycznej pod czujnym okiem profesjonalisty uczniowie mieli możliwość poznać działanie i obsługę ekspresu ciśnieniowego oraz młynka do kawy. Nauczyli się dozować i ubijać kawę jak również zaparzać perfekcyjne włoskie espresso oraz prawidłowo spieniać mleko.

Warsztaty te, to początek przygody z kawą – mówią uczniowie – mamy nadzieję, że w trakcie nauki będziemy do niej wracać, właśnie w taki sposób jak dziś. Dziękujemy panu Marcinowi za bardzo fajne warsztaty.

To pierwszy i nie ostatni projekt  Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych z restauracją MonteBianco by Delagio w celu wzbogacenia edukacji w naszej szkole, przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.

Dodano: 11-04-18
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane