Szczegóły aktualności

18.12.2017 - Festiwal Stołów BożonarodzeniowychOdwiedzający Galerię Świdnicką mogli zaczerpnąć wiele pomysłów na przygotowanie świątecznych kompozycji. Różnorodność bożonarodzeniowych aranżacji zaprezentowali uczniowie ZSHT z klas trzecich.

Festiwal co roku organizowany jest przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Rywalizacja przebiega w dwóch etapach. Pierwsza część to konkurs stołów w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym, mający wyłonić najpiękniejsze kompozycje.

Dwanaście najciekawszych aranżacji (po sześć z klasy hotelarskiej i gastronomicznej) mogli oglądać świdniczanie w galerii. Każdy z odwiedzających centrum handlowe, mógł oddać głos na wybrany stół, wrzucając kolorowy makaronik do odpowiedniego pojemnika. Wiele osób podkreślało, że wybór był bardzo trudny, a każda z aranżacji przyciągała oko i mimo dominujących, świątecznych barw: czerwonej, złotej, srebrnej czy zielonej, pojawiło się sporo oryginalnych pomysłów.: renifery, ciekawe lampki, żłóbki, stroiki własnoręcznie przygotowane przez uczniów.

Decyzją głosujących podczas Gali Bożonarodzeniowej, która odbędzie się 20 grudnia wyeksponowane będą stoły przygotowane przez Anetę Litwińską i Martę Korzystkę (stół nr 3), Darię Globisz i Natalię Jankowską (stół nr 2) oraz Anię Banach i Wiktorię Ciężką (stół nr 1).

Nad przygotowaniem i przeprowadzeniem konkursu czuwały nauczycielki przedmiotów zawodowych, panie: Emilia Młynarczuk, Ewa Rudownik i Urszula Żemojcin-Kowalska.

Dodano: 19-12-17
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane