Szczegóły aktualności

13.12.2017 - Z Zygzakiem u przedszkolakówDzieciaczki z Akademii Przedszkolaka, zlokalizowanej w Świdnicy przy ul. A. Mickiewicza, miały okazję wcielić się w role gastronomów, przygotowując świąteczne przysmaki, a do grupy dołączył zimowy bohater - Zygzak.

Maja Witkowska, Natalia Kasztelan, Natalia Klag, Sara Czinczoł, Oliwia Domańska i pan Łukasz Soboczyński odwiedzili jedną ze świdnickich grup przedszkolnych. Po krótkim przywitaniu i dzieciaczki otrzymały czapeczki z napisanym imieniem, które ozdobiły świąteczną naklejką. Następnie uczennice rozdały "Stokrotkom" pierniczki, upieczone pod kierunkiem pani Ewy Rudownik przez uczniów klasy gastronomicznej. Chłopcy i dziewczynki szybko rozpoczęły zdobienie świątecznych ciasteczek lukrem i kolorowymi posypkami, a pracy było sporo, bo każda osoba musiała udekorować trzy pierniczki.

Jednym z przyjemniejszych momentów spotkania była wspólna degustacja przysmaków. Ale wszystko z umiarem. Każde dziecko zostawiło jeden lub dwa ciasteczka, aby następnie pięknie je zapakować i ozdobić kolorową wstążeczką, karteczką z własnym i mieniem i życzeniami Wesołych Świąt. Nie obyło się bez pomocy - szczególnie pań opiekunek, które czuwały nad zajęciami podopiecznych.

W trakcie zajęć do grupy dołączył bałwanek, wykonany w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przez uczestniczki kursu florystycznego pod kierunkiem pani Ewy Rudownik. Biały kolega szybko został przez dzieciaki okrzyknięty Zygzakiem, z którym Zrobiliśmy pamiatkowe zdjęcie.

Ostatnim elementem spotkania była wspólna zabawa, m.in. czytanie świątecznych opowiadań. Maja, dwie Natalie, Sara i Oliwia, przygotowane przez pana Łukasza dobrze poradziły sobie z trudnym zadaniem zainteresowania dzieci, a najciekawszą częścią było odpowiadanie na pytania i dzielenie się wspomnieniami z wizyty św. Mikołaja.

Przedszkolaki pochwaliły się swoimi zdolnościami, wykonując piosenkę świąteczną z podkładem muzycznym i prezentując zabawy ruchowe pod kierunkiem pań Monik - opiekunek przedszkolnej grupy.

Była to świetna przygoda i dobra ciekawe doświadczenie dla wszystkich.

Dodano: 18-12-17
Źródło:
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane