Szczegóły aktualności

6-10.06.2010 - Wymiana międzynarodowa: Berlin

Uczniowie klas hotelarskich mieli okazję odwiedzić szkołę w Berlinie, z którą współpracujemy od lat...

W dniach 6-10 cerwca 2010 uczniowie ZSHT wzięli udział w kolejnym (już szóstym) programie polsko - niemieckiej współpracy młodzieży. Grupa dziewiętnastu uczniów wraz z trzema opiekunami (p. Beata Krzysztofik, p. Sebastian Krzywda i p. Urszula Żemojcin - Kowalska) realizowała projekt dofinansowany przez PNWM w Warszawie wspólnie z uczniami i nauczycielami szkoły partnerskiej w Berlinie - OSZ-Gastgewerbe.

Obszarem dominującym wszystkich dotychczas realizowanych programów jest doskonalenie zawodowe oraz wymiana doświadczeń zawodowych zarówno między uczniami jak i nauczycielami. Tym razem uczestnicy programu mieli okazję obserwować zajęcia praktyczne w szkole, aktywnie wziąć udział w dniu praktycznym w Centrum Kształcenia Praktycznego, pracując na stanowiskach recepcjonisty, kelnera i kucharza w hotelu ćwiczeń "Schlachtensee" oraz zapoznać się z programem edukacyjnym "Lingua TV".

Obok doświadczeń zawodowych było też miejsce na edukację kulturową i turystyczną, podczas której uczestnicy poznali wieloaspektowo Berlin i zamek Sansoussi w Poczdamie.

5 dni w Berlinie to czas intensywnej pracy, pełnej wrażeń oraz mini kurs intensywnej nauki języka niemieckiego oraz angielskiego. Było warto! - podsumowali sami uczniowie.

 

Dodano: 17-06-10
Źródło: p. Beata Krzysztofik
Komentowanie tego newsa zostało zablokowane